facebook

Trabis Nedir? Belgesiz .Com.tr, .Net.tr ve .Org.tr Alan Adı Tescili

Trabis Nedir? Belgesiz .Com.tr, .Net.tr ve .Org.tr Alan Adı Tescili

Trabis Nedir?

Trabis .TR uzantılı alan adlarının (.com.tr, .net.tr, org.tr vb.) ve buna ait verilerin işlenmesini, rehber oluşturmayı, güncelleme işlemi ve rehberlik hizmeti sunulması, alan adı başvuru işlemlerinin anlık yapılmasına imkan sağlayan güvenlikli ve sürekliliği olacak şekilde gerçekleştirildiği bir yapıdır. Trabis 14.09.2022 tarihinde devreye alınmıştır. Trabis’in devreye girmesi ile birlikte .com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantılı alan adları belgesiz olarak tescil edilebilir hale gelmiştir.

Belgesiz .com.tr Alan Adı Tescili

Daha önce marka tescili, firma ünvanı gibi belgelerle alınabilen .com.tr domaini artık belgesiz bir şekilde alınmaktadır. Aynı .com alan adlarında olduğu gibi ilk gelen alır prensibi işlemektedir.

Belgesiz .net.tr Alan Adı Tescili

Daha önce internet üzerinden web, portal, tarama, e-posta vb. katma değerli, geniş ölçekli hizmetler ve uygulama servis sağlayıcılığı hizmetleri veren kurum ve oluşumların tescil edebildiği .net.tr domainleri artık belgesiz bir şekilde alınmaktadır. Aynı .net uzantı alan adlarında olduğu gibi ilk gelen .net.tr alan adını almaktadır.

Belgesiz .org.tr Alan Adı Tescili

Daha önce dernek, vakıf gibi organizasyonların alabildiği .org.tr uzantılı alan adları artık belgesiz bir şekilde tescil edilebilmektedir. Aynı .org uzantıları gibi .org.tr uzantıları da ilk gelen alır prensibi ile tescil edilmektedir.

.Com.tr Uzantılı Site Nasıl Kurulur?

Bilgi Kurumsal aracılığıyla .com.tr alan adınızı tescil ederek web sitesi paketlerimiz aracılığıyla web sitenizi kurabilirsiniz. Trabis sisteminin devreye girmesiyle beraber belge gerekmeden .com.tr uzantılı sitenizi kurabilirsiniz.

.Net.tr Uzantılı Site Nasıl Kurulur?

Aynı .com, .com.tr ya da .net uzantılı siteler gibi .net.tr uzantılı siteler de belgesiz bir şekilde kurulabilmektedir. .net.tr uzantılı site kurmanız için artık belge gerekmemektedir. Bilgi Kurumsal web sitesi paketleri ile kolayca .net.tr sitenizi kurabilirsiniz.

.Org.tr Uzantılı Site Nasıl Kurulur?

Dernek, vakıf gibi organizasyonlar için ideal olan .org.tr uzantılı web sitenizi belge gerektirmeden kurabilirsiniz. Bilgi Kurumsal web sitesi paketleri ile dilediğiniz .org.tr uzantılı alan adınıza site kurabilirsiniz.

Belgesiz .Tr Uzantılı Site Kurun

.com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantılı web sitesi kurmak istiyorsanız Türkiye’nin web sitesi kurma yazılımı Bilgi Kurumsal ile hemen sitenizi kurabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın:

Binlerce kişi BilgiKurumsal kullanıcısı oldu.

Siz de web sitesi sahibi olan kullanıcılarımız arasına katılabilirsiniz.

Ücretsiz Demo İsteyin

Hemen Arayın

veya formu doldurun


Hemen ücretsiz deneyin

BilgiKurumsal web sitesi ve e-ticaret paketleri'ni ücretsiz deneyin. İstediğiniz zaman satın alın.

Bilgileriniz asla paylaşılmaz.

Formu doldurduğunuzda aydınlatma metni'ni kabul etmiş sayılırsınız.

Hazır Web Sitesi

Anonim Şirket Güvencesi

Teknopark AR-GE Ofisi

30+ Kişilik Uzman Ekip

20.000+ Referans

14 gün ücretsiz deneyin!

Web sitesi paketlerimizi incelemek için lütfen demo formunu eksiksiz doldurunuz.

Whatsapp ile görüş
Hemen Ara