facebook

SSL Sertifikalı Web Sitesinin Önemi ve Faydaları

SSL Sertifikalı Web Sitesinin Önemi ve Faydaları

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sitenizin adres çubuğunda yeşil renkte “Bağlantı Güvenli” uyarısını vermeyi sağlayan dijital sertifikadır. Günümüzde birçok cihazda antivirüs programı olması ve arama motorlarında ssl sertifikası olmayan sitelere erişim sağlanamaması sebebiyle bu dijital sertifikanın önemini bir kat daha arttırmaktadır. Ziyaretçilerinizin sitenizde güvenli değil uyarısını görmesi düşüncelerini etkilemektedir. Bu uyarıyı gören ziyaretçileriniz sitenizde daha kısa zaman geçirmektedir ve bir süre sonra sitenizden çıkmaktadır. 

SSL sertifikası web sitenizin Google kalite puanını ve doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını etkilemektedir. Arama sonuçlarında rekabetin çok fazla olması göz önüne alındığında, sitenizin SSL sertifikası'nın olması kesinlikle önemlidir.

SSL sertifikaları, kurumsal ve e-ticaret web sitelerinde, anlık ödeme işlemlerinin gerçekleştiği web sitelerinde ve mail sistemlerinde olması gereken önemli bir unsurdur. SSL Sertifikası olan sitelerde şifreleme kullanıcı ve sunucu arasında yapılmaktadır. Bu sayede sayfalarınızda girilen banka şifreleri, üyelik şifreleriniz gibi önemli bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından ulaşılabilmesi engellenmektedir.

Ziyaretçilerinize Güvenli Bir Web Sitesi Sunun

Ssl'li (Güvenlik Sertifikalı) web sitesi kurmak sitenizin kalite puanını yükseltir, Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarında rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayarak doğal aramalardan gelen trafiğinizi artırır. Böylece ziyaretçilerinize güvenli bir web sitesi sunabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın:

Binlerce kişi BilgiKurumsal kullanıcısı oldu.

Siz de web sitesi sahibi olan kullanıcılarımız arasına katılabilirsiniz.

Ücretsiz Demo İsteyin

Hemen Arayın

veya formu doldurun


Hemen ücretsiz deneyin

BilgiKurumsal web sitesi ve e-ticaret paketleri'ni ücretsiz deneyin. İstediğiniz zaman satın alın.

Bilgileriniz asla paylaşılmaz.

Formu doldurduğunuzda aydınlatma metni'ni kabul etmiş sayılırsınız.

Hazır Web Sitesi

Anonim Şirket Güvencesi

Teknopark AR-GE Ofisi

30+ Kişilik Uzman Ekip

20.000+ Referans

14 gün ücretsiz deneyin!

Web sitesi paketlerimizi incelemek için lütfen demo formunu eksiksiz doldurunuz.

Whatsapp ile görüş
Hemen Ara