facebook

Mobil Uyumlu(Responsive) Web Sitesi'nin Önemi

Mobil Uyumlu(Responsive) Web Sitesi'nin Önemi

Responsive web tasarım sitenizin mobil uyumluluğunun olması ve web sitenizin ekran çözünürlüğünün mobil cihazlara göre uyum sağlayarak sitenin işlevsel açıdan düzgün çalışması anlamına gelmektedir. Son yıllarda dünyada mobil telefonların ve tabletlerin diğer cihazların yerini alması mobil uyumlu hazır web sitelerinin önemini çok fazla arttırmıştır.

Google tarafından açıklanan verilere göre Google üzerinden yapılan aramaların yüzde 58'i mobil cihazlardan gerçekleşmektedir.

Kullanıcılar sitenize erişim sağladığında mobil uyumlu olmayan sitelerde yüksek performans alamadığı için sayfayı terk etmektedir. Bunun yanında sosyal medya üzerinde yapacağınız reklamlarda da kullanıcıların ilk olarak erişeceği mecra, sitenizin mobil versiyonu olacaktır. Arama motorlarında mobil uyumlu hazır web sitesi kullanan siteleri ciddi anlamda desteklemektedir. Web sayfanızın Url'sinin responsive tasarım olması Google kalite puanınızı da ciddi anlamda etkilemekte olup, doğal aramalarda trafiğinizi arttırmaktadır. Mobil üzerinden sitenize gelecek trafiği kaçırmamak ve doğru feedback alabilmek için mobil uyumlu web siteleri kullanmanız gerekmektedir.

Kullanıcılara Çağa Uygun Mobil Uyumlu Web Sitesi Sunun
Müşterilerimize verdiğimiz web sitesi hizmetlerimizde google kalite puanı yüksek mobil uyumlu sitelerimiz ile internet sitenizin  ipad, iphone, tabletler ve farklı çözünürlüklerdeki laptop veya masaüstü bilgisayarlarda yeniden ölçeklenerek kullanıcıya sunabilme imkanı sağlıyoruz, Bu sayede  kullanıcılarınız web sitenize, her zaman yanlarında taşıdıkları tablet, akıllı telefon gibi farklı cihazlarla uygun ölçeklerde erişebilir, web sitenizin trafiğini önemli ölçüde arttırmış olursunuz

Bu yazıyı paylaşın:

Binlerce kişi BilgiKurumsal kullanıcısı oldu.

Siz de web sitesi sahibi olan kullanıcılarımız arasına katılabilirsiniz.

Ücretsiz Demo İsteyin

Hemen Arayın

veya formu doldurun


Hemen ücretsiz deneyin

BilgiKurumsal web sitesi ve e-ticaret paketleri'ni ücretsiz deneyin. İstediğiniz zaman satın alın.

Bilgileriniz asla paylaşılmaz.

Formu doldurduğunuzda aydınlatma metni'ni kabul etmiş sayılırsınız.

Hazır Web Sitesi

Anonim Şirket Güvencesi

Teknopark AR-GE Ofisi

30+ Kişilik Uzman Ekip

20.000+ Referans

14 gün ücretsiz deneyin!

Web sitesi paketlerimizi incelemek için lütfen demo formunu eksiksiz doldurunuz.

Whatsapp ile görüş
Hemen Ara