Referanslarımızdan
Bazıları
 • T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı Erenler Müftülüğü
 • Evora
 • Tarım ve Gıda
 • Progaz
 • OSBDER
 • Turunçoğlu
 • Hamur Doğal
 • NetHouse
 • Haymana
 • Çelik Gıda
 • Platin
 • Almus
 • İtfaiye Vakfı
 • Gülerpen
 • Ataköy Eğitim
Web Tasarım Programları
Web tasarım sektöründe bir çalışan olmak için öncellikli olarak web tasarım programlarından birine ya da bir kaçına hakim olmanız gerekmektedir. Web tasarım programları internet sitesinin arayüzünü tasarlamak için kullanılan programlardır. Web tasarımcılar bu programlar aracılığıyla öncelikle internet sitesinin şablonunu hazırlarlar. Daha sonraki süreçlerde arayüz geliştiricileri bu tasarımları koda dönüştürürler. Web tasarım programları internet sitesini hazırlarken tasarımcılar bir çok kolaylık sağlamaktadır. Programların eklentilerini de etkin bir şekilde kullandığınızda ortaya güzel sonuçlar çıkmaktadır. Web tasarım programları nelerdir? sorusuna cevap verecek olursak öncelikle dünyada en çok kullanılan web tasarım programlarını sizler için kısaca tanıtalım.
 

En Çok Kullanıcılan Web Tasarım Programları

Web tasarım programı denilince hemen hemen herkesin aklına Adobe'un sahip olduğu Photoshop gelir. Photoshop'un hemen arkasından ise aslında Türkiye'de çok fazla bilinmeyen fakat bir çok profesyonel web tasarımcının kullandığı Adobe Fireworks gelir. Adobe Illustrator, Microsoft Frontpage gibi programlar web tasarımın diğer evrelerinde kullanılan programlardır.
 

Adobe Photoshop

adobe photoshop logoAdobe Photoshop kullanıcılara hayal gücünün sınırlarına göre internet sitesi sitesi tasarlama imkanı sunar. Yani profesyonel bir internet sitesi için gerekli olan tüm eklentiler bu programda mevcuttur. Program içerisine isteğinize uygun şekilde brush yükleyebilir ve tasarımlarınızı süsleyebilirsiniz. Eklentileri ile birlikte de rutin işlemleri daha da kolaylaştırabilirsiniz.
 

​Adobe Fireworks

adobe fireworks Adobe Fireworks, Photoshop'un ardından dünyada en çok kullanıcılan web tasarım programıdır. Aslında Fireworks yalnızca web tasarımcılar için hazırlanan özel bir programdır. Phoshop üzerinde yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi bu programda da yapabilirsiniz. Programın en büyük artısı Phoshop'a göre daha esnek, kullanışlı ve yalnızca web tasarımına özel olmasıdır.
 

Web Tasarım Programları İndir

Adobe Photoshop ve Adobe Fireworks programları ücretlidir. Adobe'un resmi internet sitesinden ya da gezginler, tamindir, inndir gibi sitelerden bu programları ücretsiz olarak indirebilirsiniz fakat süre sınırlaması vardır. Belli bir süre denedikten sonra full kullanmak için lisans satın almalısınız. Web tasarım programları türkçe dil seçenekleri sunmaktadır fakat az da olsa ingilizceniz varsa bu programları ingilizce olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü türkçe çevirileri ne yazık ki çok başarılı değil ve internette araştırma yapmak istediğiniz bir konuda sıkıntı yaşabilirsiniz.
 

Web Tasarım Programları İsimleri

Web tasarım programlarının isimlerini merak eden ziyaretçilerimiz için yukarıda en çok kullanılan programların listesini yayınladık.
Tarih: 4 Eylül 2013 Kategori: Web Tasarım
Bu yazıyı beğendiniz mi?
 
like Evet beğendim (6 kişi)
dislike Hayır (2 kişi)
Sosyal medyada paylaş:

Yorumlar

2013-10-15 tarihinde kerem yazdı:
bence fireworks web için daha uygun. photoshopu daha çok afiş gibi işlerimde kullanılıyorum. fireworksu ne yazık ki çoğu tasarımcı bilmiyor. kullananlar da bırakamıyor zaten. oldukça hafif.
2013-10-16 tarihinde lokman yazdı:
fireworks mü kerem? photoshop fireworksü parmağıyla döver.
2013-10-27 tarihinde deniz yazdı:
ben şahsen fireworks kullanıyorum web işlerinde. photoshop ağır kalıyor.
2014-08-29 tarihinde Özgür Atış yazdı:
gençler ben dreamweaver diye biliyodum photshop yada fireworks ne laka anlayabilmiş deyilim anlatabilir misiniz.

Yorum Yaz

Ad *: E-Mail *: Yorum *: Güvenlik Kodu:Güvenlik Kodunu yazınız. Doğrula *: